Historie golfu ve Štiříně a v nejbližším okolí sahá až do dvacátých let minulého století a je velmi úzce spojena se vznikem vrcholových orgánů československého golfu, zejména pak se jménem barona Františka Ringhoffera.

Ringhofferové byli v té době dlouholetými majiteli štiřínského zámku, ke kterému přiléhala obora o rozloze 240 hektarů. K jejich majetku patřilo též malé golfové hřiště v nedalekých Volešovicích (dnes Olešovice). Baron Ringhoffer byl nadšeným golfistou a o rozvoj tohoto sportu se usilovně staral. Jeden z jeho kuriózních činů byl bezesporu i ten, kdy svého dvorního kočího Doležala poslal na vyučenou hry v golf a péči o hřiště do kolébky moderní podoby této zábavy gentlemanů – Anglie. Golfové nadšení a zápal štiřínských byly poprvé významně oceněny 24. 11. 1931 na prvním zasedání golfového svazu Československé republiky ve společenských místnostech Autoklubu RČS, kde byl průmyslník pan baron František Ringhoffer zvolen prvním předsedou národního golfového svazu. První golfová soutěž, která později přerostla v celostátní přebor družstev, byla hrána od roku 1940 jako Ringhofferův pohár. Bouřlivý vír událostí válečných i znárodňovacích na dlouhou dobu tradici štiřínského golfu násilně přerušil. Až teprve v osmdesátých letech minulého století se parta odvážných nadšenců rozhodla vzkřísit místní golfové geny.

Zub času obsadil původní hřiště obecní zástavbou, a tak – nejprve pod hlavičkou místní TJ Slavoj Velké Popovice a posléze od roku 1992 v samostatném Golf Clubu Štiřín, začali místní novodobí golfoví prospektoři budovat téměř ilegálně hřiště přímo v parku štiřínského zámku. Historie místního golfu tak začala nabírat další obrátky. Od roku 2003 zde působí golfový klub Ringhoffer Golf Club, který nese jméno rodu Ringhofferů. K místním událostem číslo jedna patří bezesporu právě hlavní klubový turnaj Ringhoffer open, navazující na prvorepubliková klání.