Přijďte si do Domu Atis od 23. září 2018 prohlédnout zdarma unikátní fotografie z koncertů
i osobních návštěv Mistra Josefa Suka na Zámku Štiřín!
Stálá expozice je k nahlédnutí v restauraci Atis.

 Na hotelové recepci a recepci Domu Atis lze zakoupit i zajímavou knižní novinku Jiřího Hlaváče: Josef Suk – pokus o portrét.

„Zdá se neuvěřitelné, že je to již čtvrt století od okamžiku, kdy jsme společně s Mistrem Josefem Sukem zahajovali první ročník cyklu exkluzivních koncertů,“ vzpomíná generální ředitel Zámku Štiřín a Mistrův osobní přítel Václav Hrubý. Pravnuk slavného skladatele Antonína Dvořáka, výjimečný houslista Mistr Josef Suk, byl zakladatelem a dramaturgem těchto koncertů a sám nesčetně koncertů na zámku Štiřín odehrál. Připravil tak posluchačům mnoho nezapomenutelných zážitků. „Věřím, že nabídka koncertů v tomto jubilejním ročníku potěší všechny milovníky krásné hudby, a že v rámci návštěvy koncertů posluchači navštíví i doprovodnou výstavu unikátních fotografií představující nejen významné umělce, kteří u nás koncertovali, ale i milující vztah Mistra Josefa Suka k zámku Štiřín,“ osobně zve Václav Hrubý.

Program koncertů a informace o vstupenkách  najdete na webových stránkách Zámku Štiřín i www.stirin.info.

 

Mistr Josef Suk, houslový virtuos

Narodil se 8. 8.1929 v Praze a zemřel 7. 7. 2011 rovněž v Praze.

Byl vnukem hudebního skladatele Josefa Suka (1874-1935) a pravnukem Antonína Dvořáka (1841-1904). Studoval houslovou hru na pražské konservatoři u Jaroslava Kociána. Zaměřil se jak na sólovou uměleckou dráhu (od roku 1954),  tak na působení v komorních tělesech. V roce 1951 založil Sukovo trio (J. Suk, J. Panenka, J. Chuchro), v roce 1974 při 100. výročí narození J. Suka staršího založil Sukův komorní orchestr. Jako violista působil od roku 1973.

Se sólovými koncerty vystupoval v mnoha zemích světa, zejména v USA, v Kanadě a v Japonsku. Hrál pod předními světovými dirigenty, k nimž ho poutalo osobní přátelství. Během své umělecké dráhy získal řadu významných ocenění.