Státní vyznamenání Václava Větvičky

Pan doktor Václav Větvička obdržel státní vyznamenání. Na zámku Štiřín máme radost společně s ním a připojujeme se ke gratulantům. Těší nás mnohaletá spolupráce na Štiříně a přejeme panu doktorovi především pevné zdraví, a aby ho nikdy neopustil jeho skvělý smysl pro humor!

„Ocenění mé práce mne zastihlo ve Štiříně, kde soustavně působím od roku 2007 a nesoustavně zhruba od konce 80. let. Štiřín byl a je pro mne inspirací i pro mou činnost publicistickou, rozhlasovou a televizní, a jsem mu za to vděčen.“

Václav Větvička

Fotky z tradičních akcí Rozkvetlý Štiřín a Den Hanuše Ringhoffera (zdroj: Jiří Koten) a pan doktor ve štiřínském parku (zdroj: Deník).

Sledujte Okénko Václava Větvičky na našem webu: http://www.stirin.cz/zamek/okenko-vaclava-vetvicky/

Letošní rozhovor ze Štiřína, Václav Větvička pro Deník: https://www.denik.cz/z_domova/vaclav-vetvicka-kdyz-prirode-nepomuzete-mozna-vznikne-prales-a-nebo-praclovek-20180505.html

Václav Větvička
Český botanik a spisovatel v roce 2004 obdržel Medaili Vojtěcha Náprstka za popularizaci vědy. V této činnosti byl také spoluautorem mnoha odborných knih, z nichž jeho nejúspěšnějším autorským počinem byla publikace Stromy a keře. Kniha se ve světě dočkala celkem 35 vydání, z nichž deset bylo ve Francii. Své zkušenosti v minulosti uplatnil také na akademické půdě jako vedoucí a ředitel botanických zahrad a parků Československé akademie věd a Univerzity Karlovy. Pravidelně je pak sděluje v českých médiích, a to jak v televizi, tak rozhlase. V posledních létech působí v zámeckém parku na zámku Štiřín.