Historie golfu ve Štiříně a v nejbližším okolí sahá až do dvacátých let minulého století. Je velmi úzce spojena se vznikem vrcholových orgánů československého golfu, zejména pak se jménem barona Františka Ringhoffera.

Ringhofferové byli v té době dlouholetými majiteli štiřínského zámku, ke kterému přiléhala obora o rozloze 240 hektarů. K jejich majetku patřilo též malé golfové hřiště v nedalekých Volešovicích (dnes Olešovice). Baron Ringhoffer byl nadšeným golfistou a o rozvoj tohoto sportu se usilovně staral. Jeden z jeho kuriózních činů byl bezesporu i ten, kdy svého dvorního kočího Doležala poslal na vyučenou hry v golf a péči o hřiště do kolébky moderní podoby této zábavy gentlemanů – Anglie. Golfové nadšení a zápal štiřínských byly poprvé významně oceněny 24.11.1931 na prvním zasedání golfového svazu Československé republiky ve společenských místnostech Autoklubu RČS, kde byl průmyslník pan baron František Ringhoffer zvolen prvním předsedou národního golfového svazu. První golfová soutěž, která později přerostla v celostátní přebor družstev, byla hrána od roku 1940 jako Ringhofferův pohár. Bouřlivý vír událostí válečných i znárodňovacích na dlouhou dobu tradici štiřínského golfu násilně přerušil. Až teprve v osmdesátých letech minulého století se parta odvážných nadšenců rozhodla vzkřísit místní golfové geny.

Zub času obsadil původní hřiště obecní zástavbou, a tak – nejprve pod hlavičkou místní TJ Slavoj Velké Popovice a posléze od roku 1992 v samostatném Golf Clubu Štiřín, začali místní novodobí golfoví prospektoři budovat téměř ilegálně hřiště přímo v parku štiřínského zámku. Historie místního golfu tak začala nabírat další obrátky. Po štiřínských událostech v roce 1999 golfová hra na štiřínském hřišti stagnuje. K jejímu dalšímu bouřlivému rozvoji dochází opět po roce 2003, kdy na štiřínském hřišti působí nový golfový klub Ringhoffer Golf Club, který nese jméno rodu Ringhofferů s laskavým svolením posledního žijícího potomka tohoto rodu, barona Emanuela Ringhoffera. K místním událostem číslo jedna patří bezesporu právě hlavní klubový turnaj Ringhoffer open, navazující na prvorepubliková klání.

Novinky

Nabídka neobsahuje výběr z denního menu.

Vážení členové Ringhoffer Golf Clubu,

rád bych Vás informoval o blížícím se termínu zahájení golfové sezóny na štiříně.

Termín otevření golfového hřiště je stanoven na úterý 2.května 2017.

V tomto termínu bude současně s otevřením hřiště obnoven provoz na driving range a samozřejmě i golfového proshopu.

Novinkou na driving range je samoobslužný automat na mince,
nebude zde již obslužný personál.
Na driving range byly nově upraveny ceny – 1 míč/1 Kč.
Otevírací doba je každý den od 8:30 hod., poslední výdej míčů v 19 hodin (provozní doba bude během sezóny upravována dle západu slunce).

Golfový proshop u sportovní recepce v Atisu bude otevřen
denně od 10 do 16 hodin.

Poslední novinkou je nový provozovatel restaurace Atis, od ledna 2017 restauraci provozuje společnost GOLEM s.r.o..
S tím je spojená změna otevírací doby restaurace a to denně
od 10:30 – 23:00 hod. V neděli do 22:00 hodin.

Při ranních teetimech budou k dispozici nápoje včetně kávy a různých drobností na sportovní recepci.

Doufám, že nám počasí nepřipraví další překvapení v podobě mínusových teplot, které nám doposud nedovolily hřiště zprovoznit.

P.S. Zahajovací turnaj Chappel Origineel Parket – Zahájení sezóny 2017
se bude konat v sobotu 13.5.2017.

Pozvánku obdržíte během několika příštích dní.

Provozní doba hřiště:
Po-Ne od 8:00 do 20:00 hodin
Výdej míčů do 19.00 hodin.

Těším se na shledanou

Libor Šticha
Prezident Ringhoffer Golf Clubu

Green fee v pondělí a uterý za zvýhodněnou cenu
640,- Kč/os./18 jamek včetně denního menu v restauraci Atis.
400,- Kč/os./9 jamek včetně denního menu v restauraci Atis

 

Z důvodu množících se případů golfové hry na štiřínském hřišti s drivingovými míči, bude toto hrubé porušení golfové etiky mnohem více sledováno. Upozorňujeme hráče, že porušení tohoto pravidla, je na štiřínském hřišti trestáno pokutou 500,- Kč a zákazem hry na hřišti.
Děkujeme za pochopení.
Správa golfového hřiště Štiřín.